Vize almak çok detaylı bir süreç olduğu için kişiler tarafından bazı konular merak edilir. Bu konulardan biri de 18 yaşından küçük çocukların vize çıkarıp çıkaramadığı yönündedir. 18 yaşından küçük bireyler vize çıkarabilir fakat bu işlemi tek başına gerçekleştiremezler. Velilerinin izni doğrultusunda gerçekleşir.

18 Yaş Altı Vize Ücretine Tabii midir?

18 yaş altı çocuklar vize ücretine tabii tutulur. Yalnızca pek çok ülke tarafından 0-6 yaş aralığındaki çocuklardan vize ücreti alınmaz. Ancak bazı ülkeler cüzi miktarda da olsa 0-6 yaş aralığına vize ücreti talep edebilir. Bunun için gideceğiniz ülkenin vize şartlarını incelemenizde fayda vardır. Vize işlemleri çok karmaşık gibi görünebilir ancak firmamız 7/24 sizlere bu konuda destek çıkacaktır.

18 Yaş Altı Çocuklar İçin de Vize Evrakları Hazırlanır mı?

18 yaş altındaki çocuklara vize çıkarttırırken de evraklarını hazırlamanız gerekir. Yalnızca gelir belgesi gibi yetişkinleri ilgilendiren evrakları hazırlamanıza gerek kalmaz. Fakat bunun dışında ikamet belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgelerin hazır edilmesi gerekir. Başvuru yapacağınız vize türünde konsolosluklar bu konuda size detaylı bilgi verecektir. Aynı şekilde iletişim numaralarımızdan firmamızla da görüşebilirsiniz.

Vize Almak İçin Ne Kadar Beklemek Gerekir?

Vize almak uzun soluklu bir süreç diyebiliriz. Evrakların tamamlanması, konsolosluklar tarafından evrakların değerlendirilmesi ve olumlu-olumsuz bir yanıt gelmesi ortalama 7 gün sürmektedir. Ancak yoğunluğa göre bu süreç 15 iş gününe kadar çıkabilir. Bu tür teferruatlar ile uğraşmak istemiyor ve en kısa süre içerisinde vizenizi almak istiyorsanız firmamızla görüşebilirsiniz.