İçindekiler

Ülkemizden Almanya ülkesine seyahat edecek olan herkes Almanya vize evrakları listesini uygun ve eksiksiz şekilde temin etmek zorundadır. Almanya vize işlemleri için Almanya’nın belirlemiş olduğu bir yetkili firma bulunmaktadır. Bu firma aracılığı ile vize alımının daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır. Turist olarak Almanya’ya seyahat etmek isteniyorsa eğer kısa süreli vize tipinden yararlanmak gerekmektedir. Çalışanlar, şirket sahipleri, öğrenciler ve ev hanımları da Almanya’ya gidebilmek adına vize için başvuru da bulunmalıdır. Bunun için Almanya vize evrakları hakkında bilgi almak gerekmektedir.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Almanya vizesi ülkeye giriş yapanlar için çok önemlidir. Bu nedenle Almanya vizesi için gerekli evraklar mutlaka eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir. Genellikle bu gibi evrakların doğru bir şekilde verilmesi önemlidir.

Aşağıdaki Almanya vize için gerekli evraklar doğru olup olmadığı kontrol edildikten sonra vize alırsınız;

  • Pasaport
  • Biometrik fotoğraf
  • Banka hesap bilgileri
  • Maaş bordrosu
  • Vize başvuru formu
  • Tam vukuatlı nüfus belgesi
  • Dilekçe talebinin de mutlaka formlar arasında yer alması gerekir.

Dilekçe türü turistik, çalışma dilekçesi ve oturma dilekçesi olarak değişiklik gösterir. Bu nedenle evrakı doğru bir şekilde hazırlamak gerekir.

İstenilen tüm belgeleri hazırladıktan sonra vize merkezine verilmesi gerekmektedir. Evraklar hazırlandıktan sonra gerekli incelemeler yapılır ve en kısa süre içeresinde olumlu veya olumsuz olarak dönüş yapılır. Genellikle red gelince birçok kişi tekrar başvurur. Ancak tekrar vize başvurusu yapıldığı zaman direkt olarak olumlu bir yanıt alınamayabilir. Gerekli evrakları hazırladıktan sonra bir süre bekleyip başvuru da bulunmak daha doğru olacaktır.

Almanya Vizesi Nasıl Alınır? Almanya Vize Evrakları Nelerdir?

Turistik amaçlı vize almak isteyen herkesin vize firmalarına müracaat etmesi gerekmektedir. Belirlenen gezi ücretini firmaya yatırdıktan sonra istenmiş olan Almanya vizesi için gerekli belgelerin de eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olması gerekir. Tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlamak işlemlerimizin daha hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar. Bu nedenle yukarıdaki Almanya vize için gerekli evraklar başlıklı bilgilendirmemizi okuyarak bilgi almak da fayda vardır. Almanya vizesi genellikle kolay bir şekilde çıkmaz. Vize merkezleri daha önce giriş çıkış yaptığınız ülkelere de bakarak size vize verir. Genellikle vize için gerekli evraklar Almanya hakkında detaylı bilgi almak gerekir. Evrakları doğru bir şekilde hazırlamak için vize merkezlerinden bu konuda daha net bir bilgi almanız mümkün.

Vize Ne Kadar Sürede Çıkar?

Almanya vize evrakları, Vize evraklarınızı teslim ettikten sonra konsolosluk genellikle 20 gün içerisinde inceleyerek geri dönüş yapmaktadır. Ancak bazı durumlarda ek bir evrak talep edebilirler. Bu gibi durumlarda istenilen evrakları hazırlayıp onlara iletmek gerekir. Almanya’ya gitmek için vize almak istediğiniz zaman sadece vize firmaları aracılığı ile başvuruda bulunabilir. Bazı ülkeler konsolosluk üzerinden de başvuru talep ederler. Ancak Almanya için vizeler sadece belirledikleri firma üzerinden yapılır. İstenilen tüm Almanya vize evrakları eksiksiz olarak tamamlamak gerekir.

Almanya Turistik Vize

Almanya’ya sadece turistik olarak gitmek istenildiği zaman genellikle kısa süreli vize verilmektedir. Bunun için Almanya vize evraklar olarak talep edilenleri doğru bir şekilde hazırlamak gerekir. Turistik vize alınacağı zaman dilekçede bunu mutlaka belirtmek gerekir. Yazılan dilekçede hangi şehre gidileceği ve hangi tarihler arasında kalınacağını belirtmek önemlidir. Dilekçeyi hazırladıktan sonra istenilen evraklar genellikle aynıdır. Bu gibi evrakların her birini doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak firmaya teslim etmek gerekmektedir. Bu nedenle başvuru da bulunmak için Almanya vizesi gerekli evraklar listesini doğru bir şekilde toparlamak gerekmektedir.

Kaç Günlük Vize Alınır?

Genellikle Almanya için vize alınacağı zaman Almanya vize evrakları tamamlanır ve sunulur. Burada hangi amaçla gidileceği önemlidir. Eğer turistik olarak gidilecekse ve bu dilekçe de belirtildiyse kalma gününe göre vize süresi verilir. Ancak iş için gidilen geziler de vize süresi biraz daha fazla olabilir. Schengen vizesi alındığı zaman genellikle uzun süreli olarak verilir ve bu vize türü çoklu giriş çıkış yapılmasına izin verir.

Vize Reddi

Almanya vize evrakları, Almanya vizesi gerekli belgeler kısmını tamamladıktan sonra vize için başvuru da bulunulması mümkün olmaktadır. Ancak vize evrakları tamamlanıp başvuru da bulunulduğunda bile vize reddi almak mümkün olabilir. Genellikle evraklar eksik olunca ve doğru evrak beyanı verilmediği zaman vize reddi alınır. Vize reddi alındığı zaman tekrar başvuru da bulunmak mümkündür. Ancak bir süre bekleyip başvuru da bulunmak daha sağlıklıdır. Çünkü hemen başvuru yapıldığı zaman genellikle tekrar vize reddi alınır. Bu nedenle vize reddi almamak için Almanya vizesi için gerekli belgeler listesini dikkatli bir şekilde hazırlamak, konrollerini gerçekleştirmek ve çok hızlı bir şekilde tekrar başvuru yapmamak gerekir.

Call Now ButtonHemen Ara