Evrakların hazırlanması konusunda gereken adımlar takip edilmelidir. Danimarka vizesi için gerekli evraklar ilk olarak temel zorunlulukları yerine getirmeyi zorunlu kılar.

Bunun anlamı:

  • Pasaport
  • Eski vizelerin resmi,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Güncel banka dökümleri, şeklinde düşünülebilir.

Bunların yanında eklenecek olan evrakları meslek durumu belirler. Amaç mesleği yapmak için ülkeye geri dönüleceği ve Danimarka ziyaretinin mali olarak kişiyi yormayacağı konusunda emin olmaktır.

Danimarka Vizesi Gerekli Evraklar ve Randevu Aşaması

İstenen Danimarka vizesi gerekli evraklar konusunda mesleğe bağlı olanlar da tamamlanmalıdır. Bunun dışında yapılması gereken artık vize randevusu almaktır. 2014 yılında geçilen ve parmak izinin kayıt altına alınmasını zorunlu kılan Schengen kuralları dahilinde bu işlem yapılmadıysa konsolosluk görüşmeye çağıracaktır. Ama yapmış olmak durumunda yeniden parmak izi vermek gerekmez. Buna göre randevu almaya dikkat edilmelidir.

Danimarka Vizesi İçin Gerekli Belgeler Vize Almayı Garantiler mi?

İstenmiş olan Danimarka vizesi için gerekli belgeler ve eksiksiz temini vize almanın garanti olduğu anlamına gelmez. İstenen evrakların tamamlanması ve yollanması konsolosluğun değerlendirme yapmasını sağlar. Değerlendirme sonucunda verilen evrakların doğru olduğu ve ülkede kalmak için olasılığın düşük olduğu anlaşılmalıdır. Güvenlik de oldukça önemli bir kriterdir. Danimarka vize işlemleri tamamlandıktan sonra olumlu olması halinde vize pasaporta işlenir. Olumsuz olduğunda ise itiraz etme durumuna yer veren açıklama ile birlikte pasaport yeniden yollanır. Bu aşamada da olumsuz sonuçlanma ihtimali yüksek olacağından en başından dikkatli olmak önemlidir.

Call Now ButtonHemen Ara