Hırvatistan Vize Randevu alımı yapmak için konsolosluğun online vize başvuru ve randevu sisteminden yararlanmak gerekmektedir. Bunun için sistemde yer alan sorulara cevap vermek ve buna uygun şekilde randevu oluşturmak gerekir.

Randevunun en önemli detayları ise:

  • Ülkeye giriş tarihinizden en fazla 2 ay öncesi olmalıdır,
  • En az 15 iş günü kalmalıdır.

Bu zaman dilimleri dışında konsolosluk herhangi bir sorumluluk kabul etmeyeceğinden dolayı evrakları sisteme almaz. Seyahat tarihini buna göre belirlemek son derece önemlidir.

Hırvatistan Vize Randevusu Konusunda Önemli Olanlar Nelerdir?

Hırvatistan vize randevu tarihi ve zamanında değişiklik olmaz. Değişiklik olmayacağından dolayı verilen zamandan en az 15 dakika kadar önce konsoloslukta olunmalıdır. Aksi durumda bekleme veya yeniden randevu alma şansı olmayacağından dikkatli olmak fayda sağlar.

Hırvatistan Vizesinin Gerekliliği

Vize alınması gereken bir neden ortaya çıktığında Hırvatistan vize prosedürü noktasında bilgi edinmek ve buna göre hareket etmek durumunda kalınmaktadır. İlk olarak vize almak gerekip gerekmediğinden emin olmak ve gerekli olması halinde hangi evrakların bir araya getirileceğinden emin olmak gerekmektedir. Ayrıca Hırvatistan vize randevu işlemleri için de takip edilmesi gereken detaylar bulunur. Geçerli Schengen vizesi olanların ek olarak Hırvat vizesi alması istenmez. Ülkenin Schengen birliğine katılım için ara dönemlerden birinde olması Schengen ülkesine giriş yapanların kendi ülkesine alınmasını da kolay hale getirir. Süresi yeten ve çok girişli olan vizenin kullanımı noktasında herhangi bir ek işleme gerek kalmaz. Yeşil pasaport sahipleri için de aynı kullanım söz konusudur. Bordo pasaport sahiplerinin alması gereken vize için evraklar ve randevu adımları önemlidir.

hırvatistan bayrağı

Hırvatistan Vize İçin Hangi Belgeleri İstiyor?

Başvurulacak vize türünün ticari veya turistik amaçlı olması istenen evrakların değişmesinde önemli olan etmenlerin başında gelir. Hırvatistan vize randevu adımından hemen önce bu evraklar bir araya getirilmelidir. Genel anlamda istenen Hırvatistan vize belgeleri pasaport, varsa eski Schengen vizeleri, kimlik fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize için kullanımı uygun fotoğraf ve mesleki belgelerdir. Bunların tamamlanmasından sonra ek olarak mesleğe ve ziyaret türünüze göre bazı eklemeler yapılması istenir. Ama temel olanlar bunlardır.