İçindekiler

Hollanda Vizesi Randevu

Schengen Bölgesi ülkelerinden birisi olan Hollanda’ya yapılacak seyahatler için ilk olarak Hollanda vize randevu adımı atılarak vize onayı alınmalıdır. Türk vatandaşları, Hollanda vize randevu alma işlemlerini yapar ve istenilen evrakları hazırlayarak, vize başvurularını gerçekleştirirler. Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan vize başvuru merkezlerine yapılan başvuruların tümü Hollanda Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmeye alınmaktadır. Vize muafiyeti olmayanların, vize almadan seyahat etmeleri mümkün değildir. Umumi pasaportu olan her Türk vatandaşı Hollanda vizesi için başvuru yapmak ve vize onayı almak zorundadır.

Hollanda Vizesi Randevu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Hollanda vizesi randevu işlemleri hakkında bilgi almak isteyenler, online siteler üzerinden her türlü bilgiye anında ulaşabiliyor. Hollanda konsolosluğu ve vize başvuru merkezi internet sitelerinde, Hollanda vizesi randevu alma, vize başvuru evrakları, işlem süreçleri hakkında bilgiler yer alıyor. Randevu alma ve vize işlemlerinin hızlı yürütülebilmesi için Hollanda Büyükelçiliği adına hizmet veren aracı kurumlar üzerinden işlemlerin yapılması tavsiye edilmektedir. Başvuruda bulunulan vize türüne göre kişiler mülakata tabi tutulabilecektir.

Hollanda Vizesi Randevu Al Sekmesini Kullanarak İşlem Yapma

Hollanda vize randevu al sekmesini seçenler, online olarak işlemlerini yapabilecek ve kendilerine göre randevu tarihini ve saatini belirleyebilecektir. Randevu alma işlemleri, telefonla ya da online olarak yapılabiliyor. Hollanda vize başvuru işlemleri için randevu talep edenler, firmanın sunduğu ek servisler bölümünden, erken saat başvurusu yaparak, günün ilk saatlerinde kalabalık oluşmadan işlemlerini yapmaya başlayabilecektir. Türkiye’de bulunanlar, online randevu alma işlemleri için Türkçe ya da İngilizce olarak her türlü bilgiyi alabiliyorlar.

Hollanda Vizesi Randevu Alma Durumunda Muafiyet

Hollanda’ya ziyaret yapmak isteyen ve umuma mahsus pasaportu bulunanlar, Hollanda vize randevu alma işlemlerini yapmalıdır. Bu pasaport türü, vize muafiyeti dışında tutulmuştur.

Vize muafiyetinden faydalanabilen pasaport türleri şunlardır;

  • Hususi (yeşil) pasaport
  • Hizmet (gri) pasaportu
  • Diplomatik (siyah ya da kırmızı) pasaport

Bu pasaportlardan herhangi birine sahip olanlar, 180 gün içerisinde 90 gün ile sınırlandırılmış seyahatlerini vize işlemlerine gerek duyulmadan yapabilecektir. Hollanda schengen üyesi olduğu için vize alanlar ya da vize muafiyetinden faydalanabilenler, tüm schengen ülkeleri arasında seyahat edebileceklerdir. Schengen vize kurallarına göre seyahat etmek isteyen kişiler, vize aldıkları ülkeye giriş yaptıktan sonra diğer ülkeleri ziyaret edebilecektir.

Hollanda Vizesi Randevu İşlemleri

Schengen vize randevu Hollanda konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş, vize merkezlerinden alınmaktadır. Turistik ya da kısa süreli seyahatler için talep edilen schengen vizesi ile 90 günden az seyahatler yapılabilmektedir. Randevu alındıktan sonraki süreci iyi takip etmek ve istenilen tüm belgeleri eksiksiz hazırlamak gerekiyor. Hollanda vize işlem süreçleri, randevu alma ile başlar, başvuru evraklarının teslim edilmesi, evrakların, başvuru merkezi tarafından Hollanda konsolosluğuna iletilmesi ile devam eder. Hollanda konsolosluğu vize başvuru evraklarını değerlendirerek, vize onayını verir. Vize başvuru merkezi, vize onayını başvurucuya bildirir ve şahsen pasaport belgesini teslim ederek, kişinin seyahat etmesini sağlarlar. Vize işlem süreçlerinde, vize reddi, evrak talebi ya da mülakat gibi durumlarda yaşanabilecektir.

Hollanda Vizesinin Geçerli Olduğu Ülkeler

Hollanda seyahati için alınan vize belirli süreliğine geçerlidir. Genel olarak talep edilen ve alınan schengen vizesi ile 90 günlük seyahatler gerçekleştirilebilecektir. Hollanda’ya schengen vizesi ile giriş yapanlar, vize geçerlilik süresi boyunca, diğer schengen ülkelerini de ziyaret edebilecektir. Schengen vizesi ile Hollanda’ya giriş yaptıktan sonra, İsviçre, Belçika, İsveç, Almanya, İspanya, Danimarka, Avusturya, Fransa gibi tüm Schengen Bölgesi ülkelerine seyahat yapılabilecektir. Vize başvuru işlemleri sırasında, parmak izi alındığı için her vize başvuru sahibi, başvurularını şahsen yapmalıdır. Parmak izi verenler, 5 yıl içerisinde tekrar vize alacakları zaman parmak izi vermelerine gerek yoktur.

Hollanda Vize Evrakları

Avrupa Birliği ülkesi olan Hollanda’ya, ülkemizden yapılacak seyahat ve ziyaretler için Hollanda vizesi için gerekli evraklar talep edilip sonucunda vize onayı almak gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunacak olanlar istenilen tüm evrakları eksiksiz hazırlamalıdır. Hollanda vizesi için gerekli evraklar Hollanda Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinin internet siteleri üzerinden herkese duyurulmaktadır. Başvurucular, randevu alır, istenen belgeleri hazırlar ve başvurularını yaparak vizelerinin çıkmasını beklerler. Online randevu alanlar, tüm belgelerini hazırladıktan sonra, randevu gününde, başvurularını yaparlar ve Hollanda Konsolosluğunun değerlendirmesi ile vizelerinin çıkmasını beklemeye başlarlar. Vize işlemleri ortalama olarak 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Call Now ButtonHemen Ara