İçindekiler

Avrupa Birliği ülkesi olan Hollanda’ya, ülkemizden yapılacak seyahat ve ziyaretler için Hollanda vizesi için gerekli evraklar talep edilip sonucunda vize onayı almak gerekmektedir. Vize başvurusunda bulunacak olanlar istenilen tüm evrakları eksiksiz hazırlamalıdır. Hollanda vizesi için gerekli evraklar Hollanda Konsolosluğu ve vize başvuru merkezlerinin internet siteleri üzerinden herkese duyurulmaktadır. Başvurucular, randevu alır, istenen belgeleri hazırlar ve başvurularını yaparak vizelerinin çıkmasını beklerler. Online randevu alanlar, tüm belgelerini hazırladıktan sonra, randevu gününde, başvurularını yaparlar ve Hollanda Konsolosluğunun değerlendirmesi ile vizelerinin çıkmasını beklemeye başlarlar. Vize işlemleri ortalama olarak 15 gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Hollanda Vize Evrakları Nelerdir?

Hollanda vize evrakları vize türüne göre değişebilmektedir. Genel olarak istenen evrak türleri arasında şunlar yer alıyor ve bu evrakların eksiksiz olması isteniyor.

  • En az 3 ay geçerliliği olan pasaportun aslı
  • Vize başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf
  • Seyahat amacını anlatan dilekçe
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Uçak ve otel rezervasyonu

Vize başvurusunda bulunan kişinin durumuna göre ek belgelerde istenebilmektedir. Tüm Hollanda vize evrakları eksiksiz olarak tamamlanmalıdır.

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar Teslimi

Hollanda vizesi gerekli evraklar listesinden faydalanarak hazırlıklara başlanır. Hollanda vize gerekli evraklar listesine ulaşmak için Hollanda Konsolosluğu web sitesi de ziyaret edilebilir. Vize başvuru merkezlerini telefonla arayanlar ya da internet sitelerini ziyaret edenler, Hollanda vize belgeleri hakkında her türlü bilgiye ulaşabilecektir. Hollanda vize belgeler listesinde yer alan tüm belgelerin eksiksiz olması ve doğru bilgiler içermesi önemlidir.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Belgeler İle Birlikte Başvuru İşlemleri

Hollanda vizesi için gerekli belgeler başvuru sırasında, başvurucu tarafından bizzat teslim edilir. Başvuruda bulunulan vize türüne göre belge çeşitleri değişebilmektedir. Hollanda vizesi gerekli belgeler öğrenci, çalışan, emekliler için farklıdır. Ticari amaçlı seyahatte bulunacak olanlar, Hollanda vizesi için gerekli evraklar ile birlikte davetiye mektubu, fuar katılım belgesi, firma yetkilendirme yazısı gibi belgeleri de hazırlamak zorundadır. Vize başvuru işlemleri, Hollanda konsolosluğu tarafından ayrılan bölgelere göre İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Edirne, Gaziantep, Antalya ve Bodrum’da buluna vize başvuru merkezlerinden yapılabiliyor.

Hollanda Turistik Vizesi

Turistik vize için gerekli evraklar Hollanda konsolosluğundan öğrenilebilmektedir. Turistik amaçlı vize başvuruları, schengen vizesi olarak tanımlanmaktadır. Hollanda için vize evrakları hazırlanırken, vize türü seçildiğinde, hangi evrakların istendiği öğrenilebiliyor. Hollanda için gerekli evraklar Schengen kurallarına göre belirlenmiş ve schengen bölgesinde yer alan ülkeler için yapılacak tüm başvurularda aynı belgeler istenecektir. Turistik vize için istenen evraklar arasında yer alan pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekiyor. Ayrıca turistik vize işlemleri yapılırken, pasaportta en az 2 sayfanın boş olması gerekiyor. Başvuru formu doldurulurken, tüm alanlar, özenli ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. 18 yaşından küçük şahıslar için hazırlanan evraklarda ve başvuru formunda, ebeveynlerin imzası bulunmalıdır. Seyahat boyunca tüm giderlerin karşılanabileceğini gösterir, finansal bilgilerin, başvuru evrakları arasında yer alması gerekiyor.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi

Hollanda’ya akraba ya da aile ziyareti için gitmek isteyenler, vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Hollanda vizesi belgeler arasında, davetiye yer almalıdır. Davetiye olmadan vize başvuruları yapılamayacaktır. Hollanda vizesi için gerekli belgeler belirlenirken, vize türüne göre özel belgeler talep edilebiliyor. Aile, akraba ya da arkadaş ziyaretleri için vize başvurusunda bulunmak isteyenler, pasaport, schengen vize başvuru formu, biometrik fotoğraf, vukuatla nüfus kayıt örneği, finansal durumu gösteren belgeler, vize talep dilekçesi belgelerini hazırlamalıdır. Belge türleri, işveren, çalışan, emekli, öğrenci gibi kriterlere göre değişiklik gösterebiliyor. 18 yaşından küçükler ebeveynleri ile seyahat edecek ise onaylı muvafakatname belgesini de ibraz etmelidir.

Call Now ButtonHemen Ara