Ülkemizden İngiltere’ye seyahat edileceği zaman bordo pasaporta sahip olan herkesin en başta İngiltere vize randevu alımı ile birlikte gerekli işlemleri yaparak vize almaları zorunlu olmaktadır. İngiltere için seyahat etmek istenildiğinde yeşil pasaport veya gri pasaporta sahip olanların herhangi bir vize alımı yapmadan direkt olarak seyahat etmeleri mümkün olmaktadır. İngiltere’ye düzenli bir şekilde seyahat edileceği zaman uzun süreli olarak da vize almak mümkün olmaktadır. İngiltere için bordo pasaporta sahip olan kişiler eğer iş için seyahat edecekse iş ziyaretçi vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Diplomatik pasaporta sahip olan kişiler ise 180 gün içerisinde sadece 90 gün süreli olarak vizeden muaftır. Bu nedenle İngiltere vize randevu alma işlemini mutlaka doğru bir şekilde yapmak gerekir. Vize için randevu almadan başvuru da bulunmak mümkün olmaz. Hem online olarak hem de bizim gibi danışmanlık firmaları ile oldukça hızlı bir şekilde ve doğru olarak başvuru yapılabilmektedir. Bu gibi konulara dikkat etmek oldukça önemlidir.

Başvuru ve İngiltere Vizesi Randevu İşlemi

İngiltere vizesi randevu alımı ile vize almak istenildiği zaman konsolosluk üzerinden başvuru da bulunmak gerekir. Başvuru işlemlerinden önce ne amaçla İngiltere’ye gidileceği de önemlidir. Öğrenci vizesi, iş İngilizcesi, aile birleşimi, turistik vize için hazırlanması gereken evraklar genellikle aynıdır. Ancak başvuru türü farklıdır. Bunun için İngiltere vizesi randevu kısmı eksiksiz bir şekilde yapılmalıdır. İngiltere vizesi için istenen bazı evraklar bulunur. Bu evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde konsolosluğa verilmesi zorunludur.

  • Konsolosluğa verilecek olan pasaportun en az 6 ay geçerliliği olması gerekir.
  • Biometrik fotoğraf
  • Ne amaçla gidileceği belirlendikten sonra karşı taraftan mutlaka bir davetiye almak gerekir. Davetiye vize almayı daha da güçlendirir.
  • Maaş bordrosu, hesap cüzdanı gibi tüm finansal dökümlerin de evraklar arasına eklenmesi gerekir.
  • Başvuruda bulunacak olan kişi şirket sahibi ise şirkete ait bilgileri vermesi gerekir.

İngiltere vize başvurusunda istenen evraklar teslim edildiği zaman genellikle evraklar incelenir ve başvuru değerlendirmeye alınmış olur. Bazı ülkeler direkt olarak konsolosluktan da başvuru da bulunabiliyor. Ancak bulunulan yere göre İngiltere vizesi aracı firmalarla başvuru kabul ediyor olabilir. Bu konuda bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir.

ingiltere bayrağı

İngiltere Vize Randevu Alma ve Başvuru Aşaması

İngiltere vizesi için online olarak başvuru da bulunmak da mümkün. Resmi sitesine giriş yapıldıktan sonra register an account bölümüne giriş yaparak hesap açmak gerekir. Vize kategorisini mutlaka doğru bir şekilde seçmek önemlidir. Online vize başvuru formu doldurulmalıdır. İngiltere online vize başvurusu formunda istenilen bilgilerin İngilizce olarak doldurulması gerekir. Genellikle form da vizeye başvuracak kişiler hakkında bilgiler yer alır. Bu bilgileri mutlaka doldurmak gerekiyor. Başvurunun son kısmına gelindiği zaman formda yer alan bilgilerin doğru olduğunu kabul ederek sonlandırmak mümkün. Vizenizin red edilmemesi için bilgileri girerken dikkatli olmak gerekir. İngiltere vizesi oldukça zor çıkan bir vize türüdür. Bu nedenle İngiltere vizesi randevu alma işlemini mutlaka doğru bir şekilde yapmak gerekir. Genellikle başvuru yapıldığı zaman randevu sırası için bilgilendirme maili gelir. Randevu alındığı gün ve tarih bilgisi de paylaşılmış olacaktır.

İngiltere Vizesi Randevu Alma Konusunda Uzman Desteği

İngiltere için vize randevusu alınmak istenildiği zaman mutlaka aracı firmalar ile randevu almak gerekir. Aracı firmalar sayesinde randevu alındığı zaman işlemler daha güvenilir bir şekilde halledilmiş olacaktır. Genellikle İngiltere vizesi randevu alma işlemleri oldukça hızlı bir şekilde tamamlanır. Randevu alınıp evraklar teslim edildikten sonra vize de değerlendirmeye alınır. Böylelikle herhangi bir sorun olmadığı sürece vize onayı da kısa süre de gelmiş olacaktır.