İçindekiler

ALMANYA KONSOLOSLUĞU

Almanya konsolosluğu, Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarına veya konsolosluğun bulunduğu görev alanı içerisindeki Türkiye vatandaşlarına, yurtdışı ülkelerine seyahat etmeleri amacıyla ihtiyaçları olan vize başvurularını kabul eden ve gerekli vizeyi çıkaran resmi bir kuruluştur. Almanya Konsolosluğu aynı zamanda Türkiye’de yaşayan Almanya vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki konularında destek sunmaktadır.

AVUSTRALYA KONSOLOSLUĞU

İstanbul ve çevresinde yer alan illerde bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının Avustralya vize başvuru işlemlerini alan ve onlara vize veren resmi kuruluştur. Ayrıca Türkiye’de yaşayan Avustralya vatandaşlarına nüfus cüzdanı, pasaport, doğum gibi konularda destek sunan resmi kuruluştur.

AVUSTURYA KONSOLOSLUĞU

Avusturya konsoloslukları bulundukları görev alanına yakın yerlerde ikamet eden Türkiye vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının Avusturya vize başvurularını alan ve onlara vize çıkaran resmi kuruluşlardır. Avusturya konsoloslukları aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda destek sunmaktadır.

BELÇİKA KONSOLOSLUĞU

Belçika konsoloslukları bulundukları görev alanlarına yakın yerlerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara Belçika vizesi veren resmi kuruluşlardır. Ayrıca Belçika konsoloslukları  Türkiye’de ikamet eden Belçika Krallığı vatandaşlarının pasaport, kimlik, evlilik, doğum gibi durumlarına ilişkin işlemleri yürütmektedir.

DANİMARKA KONSOLOSLUĞU

Danimarka konsoloslukları bulundukları görev alanlarına yakın yerlerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının Danimarka Krallığı’na seyahat etmeleri için gerekli olan vize başvurularını alan ve onlara Danimarka vizesi veren resmi kuruluşlardır.  Ayrıca Danimarka konsoloslukları Türkiye’de ikamet eden Danimarka vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

FRANSA KONSOLOSLUĞU

Fransa konsoloslukları, Fransa’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvuru işlemlerini alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Fransa Konsoloslukları aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Fransa vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda destek sunmaktadır.

HOLLANDA KONSOLOSLUĞU

Hollanda konsoloslukları, Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvuru işlemlerini alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Ayrıca Türkiye’de yaşayan Hollanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Hollanda konsolosluklarından destek alabilirler.

İNGİLTERE KONSOLOSLUĞU

İngiltere konsoloslukları, İngiltere’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vede Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Ayrıca İngiltere konsoloslukları Türkiye’de yaşayan İngiliz vatandaşların pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda da konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür.

İSPANYA KONSOLOSLUĞU

İspanya konsoloslukları, İspanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Ayrıca İspanya konsoloslukları Türkiye’de yaşayan İspanya vatandaşlarına pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda destek vermekle yükümlüdür.

İSVİÇRE KONSOLOSLUĞU

İsviçre konsoloslukları, İsviçre’ye kısa veya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvuru işlemlerini alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Ayrıca İsviçre konsoloslukları Türkiye’de yaşayan İsviçre vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, noter, askerlik, vize, pasaport gibi konularda gerekli konsolosluk işlemlerini yapmakla yükümlüdür.

İTALYA KONSOLOSLUĞU

İtalya konsoloslukları, İtalya’ya kısa veya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Ayrıca İtalyan Konsoloslukları bulundukları şehirde bulunan İtalyan vatandaşlarının hak ve menfaatleri yönünde çalışmalar yürütürken aynı zaman da doğum, ölüm, evlilik, pasaport yenileme gibi işlemlerinde destek vermektedir.

NORVEÇ KONSOLOSLUĞU

Norveç konsoloslukları, Türkiye’den Norveç’e seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Ayrıca Türkiye’de yaşayan Norveç vatandaşları da çeşitli evrak tasdik işlemleri için elçilik ile irtibata geçebilmektedirler. Doğum, evlilik, ölüm veya boşanma gibi durumların oluşması halinde evrak işleri kolaylıkla halledilebilmektedir. Ayrıca kimlik ve pasaport yenileme hizmeti de büyükelçilik tarafından verilmektedir.

POLONYA KONSOLOSLUĞU

Polonya konsoloslukları, Türkiye’den Polonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Ayrıca Polonya konsoloslukları, Türkiye’de yaşayan Polonya vatandaşlarının kayıt işlemleri, oturum işlemleri, evrak tasdiki konusunda gereken desteği vermekle yükümlüdür.

YUNANİSTAN KONSOLOSLUĞU

Yunanistan konsoloslukları, Türkiye’den Yunanistan’a kısa veya uzun süreli seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Yunanistan konsoloslukları aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Yunanistan vatandaşlarına evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi konularda hizmet verir.

ÇEK CUMHURİYETİ KONSOLOSLUĞU

Çek Cumhuriyeti konsoloslukları, Türkiye’den Çek Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Çek Cumhuriyeti Başkonsolosluğu İstanbul, Türkiye’ye seyahat eden veya oturum izni olan Çek vatandaşlarının karşılaşabilecekleri rehberlik gerektiren konular olan, tıbbi müdahale, pasaport kaybetme, evlilik işlemleri gibi vatandaşlık işlemlerinin yapıldığı kurumdur.

ESTONYA KONSOLOSLUĞU

Estonya konsoloslukları, Türkiye’den Estonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Türkiye’de yaşayan Estonya vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Estonya İstanbul Fahri Konsolosluğu’ndan, Estonya Ankara Büyükelçiliğinden ve diğer Estonya Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

FİNLANDİYA KONSOLOSLUĞU

Finlandiya konsoloslukları, Türkiye’den Finlandiya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Finlandiya konsolosluğu aynı zamanda ölüm, doğum, boşanma veya evlilik gibi durumların oluşmasında evrak işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına Finlandiya vatandaşlarına hizmet vermektedir.

MACARİSTAN KONSOLOSLUĞU

Macaristan konsoloslukları, Türkiye’den Macaristan’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu Türkiye’de yaşayan Macaristan vatandaşlarının oturum işlemleri, kayıt işlemleri ve vatandaşlık işlemleri konularında ihtiyaç duydukları hizmeti vermektedir.

İZLANDA KONSOLOSLUĞU

İzlanda konsoloslukları, Türkiye’den İzlanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Türkiye’de yaşayan İzlanda vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda İzlanda Ankara Fahri Konsolosluğu’ndan, İzlanda Ankara Büyükelçiliğinden, Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu’ndan ve diğer İzlanda Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

LETONYA KONSOLOSLUĞU

Letonya konsoloslukları, Türkiye’den Letonya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Aynı zamanda Türkiye’de yaşayan Letonya vatandaşlarının noterlik işlemleri, evlilik doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi işlemleri Letonya konsoloslukları tarafından gerçekleştirilmektedir.

LİTVANYA KONSOLOSLUĞU

Litvanya konsoloslukları, Türkiye’den Litvanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Litvanya İstanbul Fahri Konsolosluğu, Litvanya Ankara Büyükelçiliğinin görevlendirmesi ile İstanbul ve çevre illerinde yaşayan Litvanya vatandaşlarının yeni kimlik çıkarılması, süresi biten pasaportlarının yenilenmesi, evrak tasdik işlemleri, evlilik, doğum ve ölüm hadiseleri sonrasında ihtiyaç duydukları konsolosluk hizmetleri konularında yardımcı olmaktadır.

LÜKSEMBURG KONSOLOSLUĞU

Lüksemburg konsoloslukları, Türkiye’den Lüksemburg’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Ayrıca Lüksemburg konsoloslukları Lüksemburg vatandaşlarının noterlik işlemleri, evlilik doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Lüksemburg Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir

MALTA KONSOLOSLUĞU

Malta konsoloslukları, Türkiye’den Malta’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Türkiye’de yaşayan Malta vatandaşları, kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik gibi işlemler konusunda Malta İzmir Fahri Konsolosluğundan, Malta İstanbul Başkonsolosluğundan ve diğer Malta Konsolosluklarından yardım alabilirler.

PORTEKİZ KONSOLOSLUĞU

Portekiz konsoloslukları, Türkiye’den Portekiz’e seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır.  İstanbul Kabataş’ta bulunan Portekiz Fahri Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Portekiz vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

SLOVAKYA KONSOLOSLUĞU

Slovakya konsoloslukları, Türkiye’den Slovakya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Slovakya Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Slovakya vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

SLOVENYA KONSOLOSLUĞU

Slovenya konsoloslukları, Türkiye’den Slovenya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Slovenya Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Slovenya vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

İSVEÇ KONSOLOSLUĞU

İsveç konsoloslukları, Türkiye’den İsveç’e seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. İsveç Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan İsveç vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

LIHTENŞTAYN KONSOLOSLUĞU

Lihtenştayn konsoloslukları, Türkiye’den Lihtenştayn’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Lihtenştayn Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Lihtenştayn vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

İRLANDA KONSOLOSLUĞU

İrlanda konsoloslukları, Türkiye’den İrlanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. İrlanda Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan İrlanda vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

KANADA KONSOLOSLUĞU

Kanada konsoloslukları, Türkiye’den Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Kanada Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Kanada vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

UKRAYNA KONSOLOSLUĞU

Ukrayna konsoloslukları, Türkiye’den Ukrayna’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Ukrayna Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Ukrayna vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

AMERİKA KONSOLOSLUĞU

Amerika konsoloslukları, Türkiye’den Amerika’ya seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Amerika Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Amerika vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

AFGANİSTAN KONSOLOSLUĞU

Afganistan konsoloslukları, Türkiye’den Afganistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Afganistan Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Afganistan vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

ÖZBEKİSTAN KONSOLOSLUĞU

Özbekistan konsoloslukları, Türkiye’den Özbekistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının veya Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını alan ve onlara vize veren resmi kuruluşlardır. Özbekistan Konsolosluğu İstanbul ve çevre illerde yaşayan Özbekistan vatandaşlarının noter işlemleri, evlilik, doğum belgesi, ölüm belgesi çıkarılması gibi Konsolosluk işlemleriyle ilgili hizmet vermektedir.

Call Now ButtonHemen Ara