İçindekiler

Lihtenştayn vize evrakları başvurulacak vize türüne göre farklılık gösterir. Bu nedenle seyahat amacını karşılayan vize türüne başvurulmalıdır. Lihtenştayn Schengen bölgesi kapsamında yer aldığı için çok girişli vize alındığında diğer Schengen bölgeleri de ziyaret edilebilmektedir.

Lihtenştayn Vize Evrakları Nelerdir?

Vize evrakları başvurulacak vize türüne göre değişiklik gösterse de her vize türünde karşılanması gereken standart evraklar vardır. Söz konusu vize evrakları vize türü fark etmeksizin karşılanmalıdır.

Standart Lihtenştayn vize evrakları şöyledir;

  • Pasaport
  • Lihtenştayn Schengen vize başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Ulaşım ve konaklama rezervasyonları
  • Finansal belgeler
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Kimlik fotokopisi

Yukarıda belirtilen evraklardan herhangi birinin eksik olması vize başvurusunun reddedilmesine sebep olur. Bu nedenle başvuru evrakları temin edilirken son derece dikkatli olunmalıdır.

Pasaport

Pasaportun veriliş tarihi 10 yıldan eski olmamalı ve en az iki boş sayfası bulunmalıdır. Ayrıca seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.

Lihtenştayn Schengen Vize Başvuru Formu

Kısa süreli seyahatlerde Lihtenştayn Schengen vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı, ilgili yerlere mutlaka imzalattırılmalıdır. Vize başvuru formuna Lihtenştayn Konsolosluğunun resmi sitesinden ulaşılabilir ve online olarak doldurulabilir.

Biyometrik Fotoğraf

35×45 ölçülerinde iki adet biyometrik fotoğraf, vize başvurusu için gereklidir.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahatin tamamını kapsayan ve Schengen bölgelerinde geçerli olan seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır. Ayrıca seyahat sağlık sigortası en az 30.000 € teminatlı olmalıdır.

Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları

Lihtenştayn Konsolosluğu nasıl seyahat edileceğini ve Lihtenştayn’da nerede kalınacağını bilmek ister. Bu nedenle uçak bileti ve Lihtenştayn’da kalınacak yeri gösteren konaklama belgeleri gereklidir.

Finansal Belgeler

Lihtenştayn’da kalınacak süre boyunca yeterli finansal yeterliliğe sahip olunduğu kanıtlanmalıdır. Bu nedenle son 3 aya ait banka hesap özeti ve finansal yeterliliği gösteren diğer belgeler Lihtenştayn Konsolosluğuna sunulmalıdır.

Lihtenştayn Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize başvurusunun sonuçlanması Lihtenştayn Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Ayrıca seyahat amacı, başvuru sahibinin uyruğu ve başvurulan vize türüne göre de başvuru süresi değişmektedir. Yine de ortalama 15-20 gün içinde vize başvurusunun sonuçlanacağı söylenebilir. Lihtenştayn vize evrakları konusunda sizi doğru şekilde yönlendirerek başvuru sürecinize katkı sağlamamızı isterseniz, bizimle dilediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara