Lihtenştayn’a yapılacak seyahatler için vize merkezlerinden Lihtenştayn vize randevusu alınarak gerekli evrakların teslimi gerekmektedir. Lihtenştayn vize randevusu için işlemler İstanbul İsviçre Konsolosluğu tarafından yürütülüyor. Online olarak vize başvuru formu doldurulduktan sonra biyometrik parmak izi kaydı yaptırılması gerekiyor. Biyometrik kayıt sistemine yapılan kayıtlar 5 yıl boyunca aktif kalmaktadır.

Lihtenştayn Vize Randevusu Sonucunda Başvuru Nasıl Yapılır?

Online olarak Lihtenştayn vize randevusu alan kişilerin, sonraki aşamada gerekli evrakları hazırlaması gerekiyor. Söz konusu evraklar hazırlandıktan sonra doğrudan İstanbul’da bulunan İsviçre Konsolosluğu’na gidilmesi gerekmektedir. Evrakların tesliminin ardından inceleme süresi sonunda vize sonucu iletilmektedir.

lihtenstayn bayrağı

Lihtenştayn Vize Başvurusunda Gereken Evraklar

Vize başvuruları için konsolosluk tarafından istenen evraklar şu şekildedir:

  • Vize başvuru formu (online olarak doldurulacak)
  • Fotoğraf (2 adet)
  • Seyahat rezervasyonu
  • Pasaport
  • Seyahat sigortası
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Finansal belgeler

Adı geçen evraklar hazırlandıktan sonra İsviçre Konsolosluğu üzerinden başvurular sonlandırılabilir. Finansal belgeler hususunda bahsedilen ise, başvuruyu yapan kişinin hesap dökümleridir. Banka hesaplarına ait son 3 aylık hesap dökümünü konsolosluğa iletmek yeterli olacaktır. Şu an için Lihtenştayn vize başvurusu İstanbul dışında herhangi bir yerden yapılamıyor.

Lihtenştayn Vizesi Kaç Güne Çıkar?

Lihtenştayn’a yapılacak seyahatler için alınması gereken vize Schengen’dir. Bütün evraklar eksiksiz şekilde hazırlandıktan sonra ortalama olarak 10 gün içerisinde vize sonucu ulaştırılmaktadır. Ancak garantili şekilde vize edinebilmek için, seyahatlerden 30 gün önce başvuru yapılması tavsiye edilir. Vize evraklarında herhangi bir sorun olması durumunda vizeye ret cevabı geleceği için, yeniden vizeye başvurmak gerekebilir. Bu açıdan 30 gün öncesinden Lihtenştayn vize randevusu alarak başvuruları tamamlamak daha garantili sonuçlar doğuracaktır.

Lihtenştayn Vize Ücreti Ne Kadardır?

Lihtenştayn’a yapılacak seyahatler için alınan vizeler farklı şekilde gruplandırılır. Bu süreçte vize için ödenmesi gereken ücret, vizenin süresine ve türüne göre değişkenlik arz eder. Schengen vizesi maksimum 90 gün olmaktadır. 90 günü aşan ziyaretler için Lihtenştayn D tipi vizesi alınması gerekiyor. Bu vizenin başvuruları ise daha teferruatlı olmaktadır. Şu an için Lihtenştayn vizesi için ödenecek en düşük fiyat ortalama 120 Euro civarındadır. Lihtenştayn vize randevusu için gerekli olan işlemleri dilerseniz, sizin için biz yapabiliriz. Bu konuda tecrübe sahibi olan kadromuzla yanınızdayız.