İçindekiler

Seyahat türüne göre vize evrakları farklılık gösterir. Ancak vize türü fark etmeksizin tamamlanması gereken standart evraklar vardır.

Standart Lüksemburg vize evrakları şöyledir;

  • Vize başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Pasaport
  • Uçuş ve konaklama rezervasyonu
  • Banka hesap bilgileri
  • Seyahat sağlık sigortası

Yukarıda belirtilen evraklar standarttır ve hangi vize türüne başvurulursa başvurulsun edinilmek zorunda olunan evraklardır.

Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu, Lüksemburg Konsolosluğunun resmi sitesinden ulaşılabilecek bir evraktır. Söz konusu evrak eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmalıdır.

Biyometrik Fotoğraf

Lüksemburg Konsolosluğu başvuru sahiplerinden Uluslararası Sivil Havacılık Kurallarına uygun 1 adet biyometrik fotoğraf istemektedir.

Pasaport

Lüksemburg’a seyahat edilen ve seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli bir pasaporta sahip olunmalıdır. Ayrıca pasaportun en az 2 sayfası boş olmalıdır.

Uçuş ve Konaklama Rezervasyonu

Uçak bileti veya uçak bileti rezervasyonunu başvuruda Lüksemburg vize evrakları arasına eklenmeli ve Lüksemburg Konsolosluğuna başvuru gününde sunulmalıdır. Ayrıca Lüksemburg’a seyahat edildiğinde nerede kalınacağını gösteren konaklama belgelerini de başvuru gününde Konsolosluğa sunmak gerekecektir.

Banka Hesap Bilgileri

Lüksemburg’a seyahat edebilmek için gerekli maddi yeterliliğin var olduğu Konsolosluk yetkililerine kanıtlanmalıdır. Bunun için son 3 aya ait banka hesap bilgileri ve finansal yeterliliği gösteren diğer belgeler kullanılmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası Schengen bölgesini kapsamalı ve minimum 30.000 € teminatlı olmalıdır.

Lüksemburg Vize Başvurusu Sürecinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vize başvuru sürecinin başlaması için vize başvuru ücretini ödemek gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca başvuruda istenilen Lüksemburg vize evrakları eksiksiz olarak karşılanmalı ve başvuru gününde Konsolosluğa sunulmalıdır. Başvuru gününde ve saatinde Konsoloslukta olmamak sıranın geçmesine ve başvurunun reddedilmesine sebep olabilir. Ayrıca başvuru evraklarından herhangi birinin eksik olması da başvurunun reddedilmesine sebep olacaktır.

Call Now ButtonHemen Ara