İçindekiler

Malta vize evrakları, başvuru yapacak bireyin sosyal yaşamı nedeni ile farklılık göstermektedir. Fakat burada en önemli husus, gerekli evrakların eksiksiz ve güncel olarak sunulmasıdır. Malta bir Schengen ülkesidir. Dolayısı ile Malta Schengen vizesi başvuru formu, mutlak suretle eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Evraklarda ki eksiklikler veya yanlışlıklar vize almaya engel teşkil edecektir. Malta vizesi için gerekli belgeler hakkında değinmemiz gereken önemli bir nokta da, belgelerin seyahat tarihinden ez az 15 gün önce gerekli vize işlemlerinin başlatılması için hazırlanmış olması gerekmektedir.

Bunun nedeni ise Malta konsolosluğunun, vize başvurusu yapacak olan bireylerden ek belge talep edebilmesidir. Bireylerden istenebilecek bu ek belgeler neticesinde, konsoloslukta oluşabilecek yoğunlukları göz ardı etmemek önemlidir. Malta vizesi için talep edilen birçok evrak hazırlamak gerekmektedir. Bu evraklar, pasaport, nüfus cüzdanı gibi belgelerin yanı sıra birçok belgeden oluşmaktadır.

Malta Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacınıza uygun ve güncel olmalıdır. Geçerli bir vize başvurusu yapmak isteniyorsa, titizlikle ve doğru bir şekilde vize evrakları hazırlanması gerekmektedir.

Malta vizesi için gerekli birçok belge mevcuttur:

  • Pasaport
  • Malta vize başvuru formu
  • Biometrik fotoğraf
  • Finansal durumu gösteren belgeler
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı
  • Mesleki belgeler
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Seyahat planını gösteren seyahat belgeleri
  • Malta vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont

Malta vizesi için gerekli evraklar yukarıda belirtilmiştir. Malta’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlardan, bu evrakları hazırlayıp Malta konsolosluğuna başvurmaları beklenmektedir.

Malta Vizesi Gerekli Evraklar Hakkında Bilgilendirme

Gerekli evraklar hazırlanırken, pasaport geçerliliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Pasaportun geçerli sayılabilmesi için seyahat tarihinden sonra en az 3 ay geçerli süresinin olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 10 yıl veya çok daha eski pasaportların herhangi bir geçerliliği yoktur. Pasaport konusunda bu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Hazırlanması gereken bir diğer evrak ise Malta vize başvuru formudur. Başvuru formu için gerekli olan Malta Schengen vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir. Bu başvuru formunda iletişim bilgilerinin yer alması oldukça önemlidir. Malta vizesi gerekli belgeler için hazır bulundurulması gereken biometrik fotoğrafların, iki adet ve arka fonu beyaz renkte olmalıdır. İstenilecek finansal durumu açıkça gösteren belgeler, seyahatin nasıl karşılanacağını göstermektedir. İkametgah bilgilerinin de bulunmasının oldukça önemli olduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin ve arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisinin bulunması gerekmektedir. Bir diğer evrak, maaş bordrosunun, çalışılan kurumdan alınacak izni gösteren bir belge, SGK hizmet döküm belgesi gibi mesleki belgelerinizden oluşmaktadır.

Malta vize başvurusu yapılırken istenilecek evraklardan seyahat sağlık sigortası, seyahat sırasında acil tıbbi yardım almayı gerektirecek herhangi bir durum karşısında sağlık güvencesini garantiye almak adına önemli bir evraktır. Seyahat planını açıkça gösteren bir seyahat plan belgesi sunmak da gerekmektedir. Bu seyahat plan belgesin de, konaklanacak yerden tutunda ülke içi nasıl seyahat edileceğine kadar açıkça belirtmek gerekmektedir. Tüm bu Malta vize evrakları eksiksiz ve hatasız hazırlandıktan sonra vize ücretini de ödemek gerekmektedir. Vize ücreti ödendiğine dair dekontun da diğer başvuru evraklarının arasına koyulması gerekmektedir.

Call Now ButtonHemen Ara