İçindekiler

Malta ülkesine gidiş için Türk vatandaşlarının vize alması, vize işlemlerinin gerçekleşebilmesi içinse ilk olarak Malta vize randevu alımını yapmaları gerekir. Malta ülkesi, dil eğitimi, erasmus ve turistik amaçlarla yabancı vatandaşları ağırlayan bir ülkedir. Ülke hem Avrupa Birliği üyesidir hem de Schengen bölge ülkeleri arasında yer alır.

Malta Vizesi Randevu Alımı Nereden Yapılır?

Malta vizesi randevu işlemleri İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Malta Konsolosluğu üzerinden yapılır. Konsolosluktan randevu alınır ve vize türüne göre başvuru yapılır. Böylece konsolosluğun vize birimleri başvuruları incelemeye alarak onaylanmasını sağlar. Vize randevusu konsolosluğun 0212 311 12 12 numaralı telefonu üzerinden alınabilir. Ancak aramanın 09.00-16.00 arasında yani mesai saatleri içinde yapılması gerekir. Ayrıca randevu ve sorular için konsolosluğa ait olan maltaconsulate.istanbul@gov.mt adresi kullanılabilir.

Telefon veya mail yoluyla alınan randevuda belirtilen saatte konsoloslukta hazır bulunulması gerekir. Saatin geçmesi durumunda randevu iptal olur. Randevunun kaçırılmaması için başvuruda bulunan kişilerin Kocatepe Mahallesi, Aydede Caddesi, No:16/11 Beyoğlu/İstanbul adresine zamanında ulaşmaları gerekir.

Malta Vize Randevu Aşamasında Hangi Evraklar Bulundurulur?

Malta Konsolosluğu’ndan alınan randevuya başvuru sahiplerinin katılması gerekir. Bu kişiler randevuya giderken vize evraklarını da yanında götürmelidir. Çünkü vize işlemlerinde evrak teslim edilmesi zorunluluğu vardır. Bu evrakların teslim edilmemesi durumunda vize işlemleri başlatılamaz.

Malta’ya gidecek olanların randevuya katılırken yanlarında bulunması gereken evraklar şunlardır;

  • Malta vize başvuru formu
  • Başvuru sahibine ait pasaport
  • Pasaport fotokopisi
  • 1 tane fotoğraf
  • Gelir beyan belgesi
  • Gidiş ve dönüş uçak bilet rezervasyonu belgesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Seyahat sağlık sigortası

Bu evrakların genel olarak asıllarının teslim edilmesi gerekir. Ancak eğitim için yapılan başvurularda diploma gibi belgelere de ihtiyaç duyulabileceğinden fotokopilerin geçerli olduğu durumlarda vardır.

Malta Vizesi Randevu İşlemiyle Hangi Vizeler Alınabilir?

Malta vizesine sahip olmak için randevu alınmalıdır. Bu randevu sayesinde konsolosluğun vizeyi verip vermeyeceği anlaşılır. Randevunun başarılı geçmesi ve sonrasında yapılan incelemelerde olumsuz durum bulunmamasıyla Malta vizesi alınabilir. Malta vizeleri transit, aile ziyareti, kültürel, çalışma, turist, oturum, eğitim, ticari, spor faaliyetleri ve aile birleşimi vizeleridir.

Malta Vizesi İçin Ücrete Gerek Var Mıdır?

Malta vizesi için ücret ödenmesi gereklidir. Bu ücret konsolosluk tarafından belirlenmiş olan vize harç ücretidir. Ücretin randevu öncesinde ödenmesi ve makbuzun teslim alınması gerekir. Böylelikle randevu esnasında makbuzda görevliye teslim edilebilir. Ödenmesi gereken vize ücreti ise 60 Euro’dur.

Call Now ButtonHemen Ara