Malta’ya ziyarette ve gezide bulunmak isteyen kişilerin Malta vize alımı yapmaları gerekir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan Türk vatandaşları, 90 gün boyunca vizeden muaf şekilde bulunabilirler. Bordo pasaporta sahip olan kişiler vize almak zorundadırlar. 90 gün veya daha kısa süren geziler için Schengen vize başvurusunda bulunulmalıdır. 90 günden fazla süren geziler için D tipi vize alınmalıdır. Malta vize başvuruları Malta Konsolosluğuna yapılmalıdır.

Malta Vizesi İçin Başvuru Nasıl Yapılır? Nereye Yapılır?

Malta vizesi başvuru işlemi Malta Konsolosluğuna yapılarak bekleme sürecine girilir. Malta vizesi almak için parmak izi taraması yapılmasına önem gösterilmelidir. Öncelikle vize başvuru formunun internet sitesinden indirilip doldurulması gerekir. Boşluklar doğru ve tam bilgilerle dolu olmalıdır. Bunun yanında ziyaret amacını belirten ve dile getiren talep dilekçesi de yazılmalıdır. Başvuru formunun bir örneği dosyada bulunmalıdır. Başvuru formunda; kişisel bilgilerle beraber kimlik bilgileri de detaylı olarak yer almalıdır. Pasaport bilgileri ve net çıkmış biyometrik fotoğraf da olmalıdır. Uçuş ve konaklama bilgileriyle beraber kalınacak ve gidilecek yerle ilgili bilgiler de olmalıdır. Gidiş ve dönüş tarihleri de doğru olarak yerleştirilmelidir.

Başvuru formu doldurulduktan sonra, Malta vizesi başvurusunda bulunabilmek için başvuru ücretinin ödenmesi gerekir. Kalınacak gün sayısına göre ücretler değişkenlik gösterebilmektedir. Bundan sonra vize işlemi için randevu alınması gerekir. Randevu sırası geldiği zaman gerekli evrakların, belgelerin ve parmak izinin verilmesi gerekmektedir. Bu süreçler olumlu bir şekilde ilerlerse pasaport teslim alınabilir. Vize onay durumları ise 15 gün içerisinde sonuçlanır. Yanlış bilgilendirme olursa vize reddine uğranabilir. Bunun için gerekli belge, evrak ve formların eksiksiz olması gerekir.

malta bayrağı

Malta Adası Vize Alımı İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler

Malta adası vize başvurusu için gerekli evrakların toplanması ve dosyalanması gerekir. Bu vize evrakları ziyaret amacına göre hazırlanması gereken evraklardır. Talep dilekçesi Malta adası vize türünüze göre şekillenmelidir.

Gerekli evraklar genel anlamda şunlardır;

 • Ziyaret amacına uygun hazırlanmış vize dilekçesi ve tamamen doldurulan başvuru formu olmalıdır.
 • Süresi dolmayan pasaporta sahip olmak gerekir. En az 1 yıl veya daha fazla geçerliliği olan bir pasaport olmasına dikkat edilir.
 • 2 adet fotoğraf olmalıdır.
 • Pasaportun fotokopisi olmalıdır.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi olmalıdır.
 • Başvuru ücretinin ödendiğine dair makbuz olmalıdır.
 • Uçak biletiniz temin edilmelidir.
 • Mali durumu gösterir belge bulundurulmalıdır.
 • Sağlık sigortası olmalıdır.

Bu evrakların amacına uygun olarak toplanması gerekir. Ziyaret amacına göre oluşturulan talep dilekçesi ve başvuru formuyla beraber Malta Konsolosluğuna teslim edilmelidir. Malta vize sonuçları ise 7 veya 10 gün içerisinde belli olur. Uzun süreli kalımda ise 4 hafta önceden bu işlemin yapılması gerekir.

Malta İçin Vize Ücretleri Nelerdir?

Malta için vize ücreti 60 Euro’dur. 12 yaşın üzerinde bulunan bireyler 60 Euro ödemelidir. 6 ve 12 yaş arasında bulunan bireyler için 70 Euro harç ücreti vardır. 6 yaş altı D tipi vizelerde 66 Euro harç ödenmelidir. Turistik, ticari, ziyaret, kültürel, eğitim vizeleri 110 Euro olarak belirlenmiştir. 0-6 yaş arası 30 Euro olarak belirlenmiştir. Malta için vize hizmet bedeli ise 30 Euro’dur. Diğer ek hizmet ücretleri için vize merkezlerinden bilgi alınabilir.

Malta Vize Çeşitleri

Malta’ya farklı amaçlarla seyahat edilebilir. Bunun için en uygun Malta vize türünü seçerek işlem yapılabilir.

Vize çeşitleri şöyledir;

 • Malta ticari vizesi; fuar, seminer, iş eğilimlerinde bulunmak için 90 günden fazla kalımlar için alınan vize türüdür. Vize seyahat amacına uygun olarak talep dilekçesi yazılmalıdır. Vize başvuru formu eksiksiz ve online olarak doldurulmalıdır. Dosyalanan belgeler eksiksiz olmalıdır. Tam ve doğru bilgiler içermelidir.
 • Malta turistik vizesi; yeni yerler keşfetmek ve ziyaretlerde bulunabilmek için başvurulan vize türüdür. 90 gün boyunca ülkede bulunulabilir. Başvuru formu ve vize talep dilekçesi amacına uygun olarak ikna edici cümlelerden oluşmalıdır. Vize başvuruları 7 veya 10 gün içerisinde sonuçlanır.
 • Malta aile ve arkadaş ziyaret vizesi; aile ve arkadaş ziyaretleri için yapılan vize başvurusudur. Davet eden kişi tarafından vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. İçerisinde bulunan cümleler samimi ve anlaşılır olmalıdır.
 • Malta transit vizesi; havalimanından transit geçişler için alınan vize türüdür. Schengen başvurusu yapılarak işlem başlanır. Bu işlemlerle ilgili hizmetlerden faydalanmak ve bilgi almak için vize danışmanlık şirketimize başvurulabilir. Malta transit vizesinde seyahat amacının belirtildiği dilekçe olmalıdır. Onaylandıktan sonra gerekli evraklarla beraber ilgili konsolosluğa teslim edilmelidir.
 • Malta erasmus vizesi; eğitim amaçlı öğrencilerin başvurduğu vize türüdür. Yabancı dil eğitimi için birçok öğrencinin tercih ettiği vize türüdür. Bilimsel, kültürel çalışma yapanlar da başvurabilir. Bu vize türüne başvuru, 5 ay öncesinden yapılmalıdır. Vize sonuçları ise 7 veya 10 gün içerisinde sonuçlanır. Öğrenciler üniversitesinin veya yükseköğreniminin kalitesini arttırmak için bu hizmetten faydalanabilirler.
 • Malta gemici vizesi; yolcu veya yük taşımak amacıyla alınabilen vize türüdür. Bu alanlarda çalışmak isteyen personeller de bu vizeden yararlanabilir. En fazla 90 günü kapsamaktadır. Schengen vizesi kapsamındadır. Bu vizenin de sonuçlanması 7-10 gündür. Seyahat amacı uygun olarak doldurulmalıdır. Gerekli evraklarla beraber teslim edilmelidir. Bu işlemler için vize danışma merkezlerinden de destek alınabilir.
 • Malta aile birleşimi vizesi; evli kişilerin veya aile üyelerinin o ülkede bulunan kişilerden yararlandığı vize türüdür. Bu vize türü diğer vizelere göre daha kapsamlı bir vizedir. Bununla ilgili toplanması gereken evraklar daha fazladır. Uzun süre ülkede kalmaya yarayan vize türüdür. Kalıcı oturum sağlanır. Evrakların ve başvuru formunun eksiksiz olması gerekir.

Seyahat amacınıza en uygun olan Malta vizesi türünü seçmek gerekir. Seyahat amacı ikna edici cümlelerden oluşmalıdır.

Malta Vize Başvurusu

Malta’ya seyahat edecek olan Umuma Mahsus (bordo) pasaporta sahip kişiler Malta vize başvurusu yaparak Malta vizesi almak zorundadır. Diğer pasaport türlerine sahip olan kişiler ise 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır. Daha uzun süreli olarak yapılacak seyahatler için ise vize başvurusu yapılmalıdır. Malta’ya yapılacak olan seyahatlerde Schengen vizesi alınır.

Malta Vize Başvuru İşlemleri

Vize başvuruları vize türüne göre alınır. 90 günden kısa süreli seyahatlerde istenilen belgeler hazırlandıktan sonra yetkili vize başvuru merkezlerine başvuru yapılarak vize başvuru işlemleri tamamlanır. 90 günden fazla sürecek olan seyahatler için yapılacak başvuru Malta Konsolosluğu’na yapılır. Alınacak olan vize Schengen vizesi olarak verileceğinden dolayı biyometrik işlemlerin (parmak izi taraması) tamamlanabilmesi için randevu alınması zorunludur.

Malta Vizesi Başvuru İşlemleri İçin İstenen Belgeler

Malta seyahati için alınacak olan vize türüne karar verildikten sonra istenilen belgeler hazırlanır. Vize türüne göre istenilen belgeler de değişiklik gösterebilir.

Genel olarak Malta vizesi başvuru işlemleri için istenilen belgeler şunlardır;

 • Pasaport, (Seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan ve en az 2 boş sayfaya sahip)
 • Pasaportun daha önce işlenmiş olan tüm sayfalarının fotokopisi,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Vize başvuru formu,
 • Dilekçe, (Seyahatin hangi amaçla yapıldığının açıkça ifade edildiği)
 • Nüfus cüzdan fotokopisi,
 • Seyahat bilgilerini gösteren belge, (Ulaşım ve konaklama bilgileri)
 • Banka hesap dökümü, (Son 3 aya ait bankadan alınmış ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır. Hesap dökümü alınan hesap aktif olmalı ve seyahat masraflarını karşılayabilecek bakiyeye sahip olmalıdır.)
 • Mali durumu gösteren (taşınmaz tapusu, araç ruhsatı ve kira geliri gibi) belgeler,
 • Seyahat sağlık sigortası, (Seyahat bitiminden sonra 15 gün daha süresi olmalı)
 • Vize başvuru ücretinin ödendiğine dair dekont

Malta Vize Başvuru Ücretleri

vize başvurusu sırasında ödenmesi gereken vize başvuru ücreti 12 yaş ve üzeri kişiler için 60 Euro’dur. 6-12 yaş arası çocuklar için ise 35 Euro vize ücreti ödenir.

Vize Kaç Günde Çıkar?

İstenilen evrakların tam ve doğru bir şekilde hazırlanmış olmasıyla kısa süreli seyahatler için başvurulan vize 7-10 iş günü içerisinde sonuçlanır. Uzun süreli vize için Malta vizesi başvuru talebinde bulunulduğunda işlemlerin sonuçlanması 60 günlük bir süreyi kapsar. Ekstra belgelerin istenmesi ya da konsolosluk tarafından mülakat talebinde bulunulması süreyi daha da uzatabilir. Bu nedenle kısa süreli vize başvurusunun planlanan seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılması gerekir. Uzun süreli vize başvurularının ise seyahat tarihinden en az 4 ay önce yapılması herhangi bir sorun çıkmadan vize işlemlerinin sonuçlanması için önemlidir.

Vize Türleri

Malta ‘ya kısa süreli olarak seyahat etmek isteyen kişiler turistik, ticari, ziyaret, kültürel ve transit vizeye başvuruda bulunabilir. Uzun süreli konaklamalarda ise aile birleşimi, eğitim ve çalışma vizesi için Malta vize başvurusu yapılmalıdır.

Malta Vize Randevu

Malta ülkesine gidiş için Türk vatandaşlarının vize alması, vize işlemlerinin gerçekleşebilmesi içinse ilk olarak Malta vize randevu alımını yapmaları gerekir. Malta ülkesi, dil eğitimi, erasmus ve turistik amaçlarla yabancı vatandaşları ağırlayan bir ülkedir. Ülke hem Avrupa Birliği üyesidir hem de Schengen bölge ülkeleri arasında yer alır.

Malta Vizesi Randevu Alımı Nereden Yapılır?

Malta vizesi randevu işlemleri İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Malta Konsolosluğu üzerinden yapılır. Konsolosluktan randevu alınır ve vize türüne göre başvuru yapılır. Böylece konsolosluğun vize birimleri başvuruları incelemeye alarak onaylanmasını sağlar. Vize randevusu konsolosluğun 0212 311 12 12 numaralı telefonu üzerinden alınabilir. Ancak aramanın 09.00-16.00 arasında yani mesai saatleri içinde yapılması gerekir. Ayrıca randevu ve sorular için konsolosluğa ait olan maltaconsulate.istanbul@gov.mt adresi kullanılabilir.

Telefon veya mail yoluyla alınan randevuda belirtilen saatte konsoloslukta hazır bulunulması gerekir. Saatin geçmesi durumunda randevu iptal olur. Randevunun kaçırılmaması için başvuruda bulunan kişilerin Kocatepe Mahallesi, Aydede Caddesi, No:16/11 Beyoğlu/İstanbul adresine zamanında ulaşmaları gerekir.

Malta Vize Randevu Aşamasında Hangi Evraklar Bulundurulur?

Malta Konsolosluğu’ndan alınan randevuya başvuru sahiplerinin katılması gerekir. Bu kişiler randevuya giderken vize evraklarını da yanında götürmelidir. Çünkü vize işlemlerinde evrak teslim edilmesi zorunluluğu vardır. Bu evrakların teslim edilmemesi durumunda vize işlemleri başlatılamaz.

Malta’ya gidecek olanların randevuya katılırken yanlarında bulunması gereken evraklar şunlardır;

 • Malta vize başvuru formu
 • Başvuru sahibine ait pasaport
 • Pasaport fotokopisi
 • 1 tane fotoğraf
 • Gelir beyan belgesi
 • Gidiş ve dönüş uçak bilet rezervasyonu belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası

Bu evrakların genel olarak asıllarının teslim edilmesi gerekir. Ancak eğitim için yapılan başvurularda diploma gibi belgelere de ihtiyaç duyulabileceğinden fotokopilerin geçerli olduğu durumlarda vardır.

Malta Vizesi Randevu İşlemiyle Hangi Vizeler Alınabilir?

Malta vizesine sahip olmak için randevu alınmalıdır. Bu randevu sayesinde konsolosluğun vizeyi verip vermeyeceği anlaşılır. Randevunun başarılı geçmesi ve sonrasında yapılan incelemelerde olumsuz durum bulunmamasıyla Malta vizesi alınabilir. Malta vizeleri transit, aile ziyareti, kültürel, çalışma, turist, oturum, eğitim, ticari, spor faaliyetleri ve aile birleşimi vizeleridir.

Malta Vizesi İçin Ücrete Gerek Var Mıdır?

Malta vizesi için ücret ödenmesi gereklidir. Bu ücret konsolosluk tarafından belirlenmiş olan vize harç ücretidir. Ücretin randevu öncesinde ödenmesi ve makbuzun teslim alınması gerekir. Böylelikle randevu esnasında makbuzda görevliye teslim edilebilir. Ödenmesi gereken vize ücreti ise 60 Euro’dur.

Malta Vize İşlemleri

Bordo pasaportu olanların Malta’ya gidebilmeleri için Malta vize işlemleri ile vize almaları gerekir. 90 günden az olan ziyaretlerde vatandaşların Schengen vizesi almaları gerekir. Güney Avrupa ada ülkelerinden olan Malta’yı görmek isteyen Türk vatandaşları bordo pasaport hamili olan vize olmadan Malta’ya gidemezler.

Malta Vize İşlemleri İle Malta Vizesi Nasıl Alınır?

Malta vizesi verme yetkisine Malta’nın Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu sahiptir. Bu temsilcilikler Schengen ve D vize başvurularının sonuçlanması adına çalışır. D tipi vizelerde başvuru doğrudan başkonsolosluk veya büyükelçiliğe yapılabilirken Schengen vizeleri için Malta vize işlemleri gerçekleştirmek adına yetki alan vize başvuru merkezlerine başvuru yapılabilir. Bu merkezlerin başvuru kabul etme yetkisi vardır ancak onay yetkisi yoktur.

Malta Vizesinin Alınabilmesi İçin İhtiyaç Duyulan Belgeler

Malta vizesini almak isteyen kişiler başvurularını tamamlayabilmeleri için birtakım belgelere ihtiyaç duyarlar. Vize belgeleri olarak bilinen bu belgeleri vize başvuru merkezine veya konsolosluklara teslim ettiklerinde vize başvurularının kendilerine düşen aşamasını tamamlarlar.

Malta vizesinin alınabilmesi için ihtiyaç duyulan belgeler şunlardır;

 • Vize dilekçesi
 • Pasaport
 • Malta vize başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Vize harcı dekontu
 • Konaklama yeri belgeleri
 • Seyahat belgeleri
 • Masrafların karşılanması için maddi kanıtlar
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası

Başvuru sahiplerinin vize merkezi veya konsolosluğun bu belgelerin yanında vize türüne göre ihtiyaç duyacakları belgeleri talep edeceklerini unutmamaları gerekir. Bu sayede vize alma şansları artabilir.

Malta Vize İşlemleri İçinde Parmak İzi Prosedürü

Malta vizesine ihtiyaç duyan kişilerin vize belgeleri yanı sıra parmak izi bilgilerini vermeleri gerekir. Parmak izi prosedürü için kişilerin Malta Konsolosluğu’na gitmeleri ve VIS (vize bilgi sistemi) aracılığıyla parmak izlerini vermeleri gerekir. Ancak Malta vize işlemleri içindeki bu işlemin yapılabilmesi için kişilerin parmak izi vermeye uygun olmaları gerekir. 12 yaşından küçüklerin, parmak izi veremeyecek durumdaki engellilerin, 5 yıl içinde parmak izi verenlerin ve hükümet liderlerinin parmak izi vermesine gerek yoktur.

Malta Vize Ücretleri

Malta vize ücretleri Malta’ya gidecek olan kişinin yaşına göre değişir. Kısa süreli vizelerde ücret belirli iken uzun süreli vizeler için vize türü ve vize süresine göre ücret belirlenir. Schengen vizeleri için 12 yaş üzerindekiler 110 Euro, 6-11 yaş arasındakiler 70 Euro ve 0-5 yaş arasındakiler 30 Euro ücret öder. Tüm bu Malta vize işlemleri için bizden vize danışmanlık hizmeti alabilir ve tüm işlemleri bize bırakabilirsiniz.

Malta Vize Evrakları

Malta vize evrakları, başvuru yapacak bireyin sosyal yaşamı nedeni ile farklılık göstermektedir. Fakat burada en önemli husus, gerekli evrakların eksiksiz ve güncel olarak sunulmasıdır. Malta bir Schengen ülkesidir. Dolayısı ile Malta Schengen vizesi başvuru formu, mutlak suretle eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Evraklarda ki eksiklikler veya yanlışlıklar vize almaya engel teşkil edecektir. Malta vizesi için gerekli belgeler hakkında değinmemiz gereken önemli bir nokta da, belgelerin seyahat tarihinden ez az 15 gün önce gerekli vize işlemlerinin başlatılması için hazırlanmış olması gerekmektedir.

Bunun nedeni ise Malta konsolosluğunun, vize başvurusu yapacak olan bireylerden ek belge talep edebilmesidir. Bireylerden istenebilecek bu ek belgeler neticesinde, konsoloslukta oluşabilecek yoğunlukları göz ardı etmemek önemlidir. Malta vizesi için talep edilen birçok evrak hazırlamak gerekmektedir. Bu evraklar, pasaport, nüfus cüzdanı gibi belgelerin yanı sıra birçok belgeden oluşmaktadır.

Malta Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Malta vizesi için gerekli evraklar, seyahat amacınıza uygun ve güncel olmalıdır. Geçerli bir vize başvurusu yapmak isteniyorsa, titizlikle ve doğru bir şekilde vize evrakları hazırlanması gerekmektedir.

Malta vizesi için gerekli birçok belge mevcuttur:

 • Pasaport
 • Malta vize başvuru formu
 • Biometrik fotoğraf
 • Finansal durumu gösteren belgeler
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı
 • Mesleki belgeler
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Seyahat planını gösteren seyahat belgeleri
 • Malta vize ücretinin ödendiğini gösteren dekont

Malta vizesi için gerekli evraklar yukarıda belirtilmiştir. Malta’ya seyahat etmek için vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlardan, bu evrakları hazırlayıp Malta konsolosluğuna başvurmaları beklenmektedir.

Malta Vizesi Gerekli Evraklar Hakkında Bilgilendirme

Gerekli evraklar hazırlanırken, pasaport geçerliliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Pasaportun geçerli sayılabilmesi için seyahat tarihinden sonra en az 3 ay geçerli süresinin olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra 10 yıl veya çok daha eski pasaportların herhangi bir geçerliliği yoktur. Pasaport konusunda bu hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Hazırlanması gereken bir diğer evrak ise Malta vize başvuru formudur. Başvuru formu için gerekli olan Malta Schengen vize başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurması gerekmektedir. Bu başvuru formunda iletişim bilgilerinin yer alması oldukça önemlidir. Malta vizesi gerekli belgeler için hazır bulundurulması gereken biometrik fotoğrafların, iki adet ve arka fonu beyaz renkte olmalıdır. İstenilecek finansal durumu açıkça gösteren belgeler, seyahatin nasıl karşılanacağını göstermektedir. İkametgah bilgilerinin de bulunmasının oldukça önemli olduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin ve arkalı önlü nüfus cüzdanı fotokopisinin bulunması gerekmektedir. Bir diğer evrak, maaş bordrosunun, çalışılan kurumdan alınacak izni gösteren bir belge, SGK hizmet döküm belgesi gibi mesleki belgelerinizden oluşmaktadır.

Malta vize başvurusu yapılırken istenilecek evraklardan seyahat sağlık sigortası, seyahat sırasında acil tıbbi yardım almayı gerektirecek herhangi bir durum karşısında sağlık güvencesini garantiye almak adına önemli bir evraktır. Seyahat planını açıkça gösteren bir seyahat plan belgesi sunmak da gerekmektedir. Bu seyahat plan belgesin de, konaklanacak yerden tutunda ülke içi nasıl seyahat edileceğine kadar açıkça belirtmek gerekmektedir. Tüm bu Malta vize evrakları eksiksiz ve hatasız hazırlandıktan sonra vize ücretini de ödemek gerekmektedir. Vize ücreti ödendiğine dair dekontun da diğer başvuru evraklarının arasına koyulması gerekmektedir.