İçindekiler

Malta’ya ziyarette ve gezide bulunmak isteyen kişilerin Malta vize alımı yapmaları gerekir. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan Türk vatandaşları, 90 gün boyunca vizeden muaf şekilde bulunabilirler. Bordo pasaporta sahip olan kişiler vize almak zorundadırlar. 90 gün veya daha kısa süren geziler için Schengen vize başvurusunda bulunulmalıdır. 90 günden fazla süren geziler için D tipi vize alınmalıdır. Malta vize başvuruları Malta Konsolosluğuna yapılmalıdır.

Malta Vizesi İçin Başvuru Nasıl Yapılır? Nereye Yapılır?

Malta vizesi başvuru işlemi Malta Konsolosluğuna yapılarak bekleme sürecine girilir. Malta vizesi almak için parmak izi taraması yapılmasına önem gösterilmelidir. Öncelikle vize başvuru formunun internet sitesinden indirilip doldurulması gerekir. Boşluklar doğru ve tam bilgilerle dolu olmalıdır. Bunun yanında ziyaret amacını belirten ve dile getiren talep dilekçesi de yazılmalıdır. Başvuru formunun bir örneği dosyada bulunmalıdır. Başvuru formunda; kişisel bilgilerle beraber kimlik bilgileri de detaylı olarak yer almalıdır. Pasaport bilgileri ve net çıkmış biyometrik fotoğraf da olmalıdır. Uçuş ve konaklama bilgileriyle beraber kalınacak ve gidilecek yerle ilgili bilgiler de olmalıdır. Gidiş ve dönüş tarihleri de doğru olarak yerleştirilmelidir.

Başvuru formu doldurulduktan sonra, Malta vizesi başvurusunda bulunabilmek için başvuru ücretinin ödenmesi gerekir. Kalınacak gün sayısına göre ücretler değişkenlik gösterebilmektedir. Bundan sonra vize işlemi için randevu alınması gerekir. Randevu sırası geldiği zaman gerekli evrakların, belgelerin ve parmak izinin verilmesi gerekmektedir. Bu süreçler olumlu bir şekilde ilerlerse pasaport teslim alınabilir. Vize onay durumları ise 15 gün içerisinde sonuçlanır. Yanlış bilgilendirme olursa vize reddine uğranabilir. Bunun için gerekli belge, evrak ve formların eksiksiz olması gerekir.

malta bayrağı

Malta Adası Vize Alımı İçin Gerekli Evrak Ve Belgeler

Malta adası vize başvurusu için gerekli evrakların toplanması ve dosyalanması gerekir. Bu vize evrakları ziyaret amacına göre hazırlanması gereken evraklardır. Talep dilekçesi Malta adası vize türünüze göre şekillenmelidir.

Gerekli evraklar genel anlamda şunlardır;

 • Ziyaret amacına uygun hazırlanmış vize dilekçesi ve tamamen doldurulan başvuru formu olmalıdır.
 • Süresi dolmayan pasaporta sahip olmak gerekir. En az 1 yıl veya daha fazla geçerliliği olan bir pasaport olmasına dikkat edilir.
 • 2 adet fotoğraf olmalıdır.
 • Pasaportun fotokopisi olmalıdır.
 • Nüfus cüzdan fotokopisi olmalıdır.
 • Başvuru ücretinin ödendiğine dair makbuz olmalıdır.
 • Uçak biletiniz temin edilmelidir.
 • Mali durumu gösterir belge bulundurulmalıdır.
 • Sağlık sigortası olmalıdır.

Bu evrakların amacına uygun olarak toplanması gerekir. Ziyaret amacına göre oluşturulan talep dilekçesi ve başvuru formuyla beraber Malta Konsolosluğuna teslim edilmelidir. Malta vize sonuçları ise 7 veya 10 gün içerisinde belli olur. Uzun süreli kalımda ise 4 hafta önceden bu işlemin yapılması gerekir.

Malta İçin Vize Ücretleri Nelerdir?

Malta için vize ücreti 60 Euro’dur. 12 yaşın üzerinde bulunan bireyler 60 Euro ödemelidir. 6 ve 12 yaş arasında bulunan bireyler için 70 Euro harç ücreti vardır. 6 yaş altı D tipi vizelerde 66 Euro harç ödenmelidir. Turistik, ticari, ziyaret, kültürel, eğitim vizeleri 110 Euro olarak belirlenmiştir. 0-6 yaş arası 30 Euro olarak belirlenmiştir. Malta için vize hizmet bedeli ise 30 Euro’dur. Diğer ek hizmet ücretleri için vize merkezlerinden bilgi alınabilir.

Malta Vize Çeşitleri

Malta’ya farklı amaçlarla seyahat edilebilir. Bunun için en uygun Malta vize türünü seçerek işlem yapılabilir.

Vize çeşitleri şöyledir;

 • Malta ticari vizesi; fuar, seminer, iş eğilimlerinde bulunmak için 90 günden fazla kalımlar için alınan vize türüdür. Vize seyahat amacına uygun olarak talep dilekçesi yazılmalıdır. Vize başvuru formu eksiksiz ve online olarak doldurulmalıdır. Dosyalanan belgeler eksiksiz olmalıdır. Tam ve doğru bilgiler içermelidir.
 • Malta turistik vizesi; yeni yerler keşfetmek ve ziyaretlerde bulunabilmek için başvurulan vize türüdür. 90 gün boyunca ülkede bulunulabilir. Başvuru formu ve vize talep dilekçesi amacına uygun olarak ikna edici cümlelerden oluşmalıdır. Vize başvuruları 7 veya 10 gün içerisinde sonuçlanır.
 • Malta aile ve arkadaş ziyaret vizesi; aile ve arkadaş ziyaretleri için yapılan vize başvurusudur. Davet eden kişi tarafından vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır. İçerisinde bulunan cümleler samimi ve anlaşılır olmalıdır.
 • Malta transit vizesi; havalimanından transit geçişler için alınan vize türüdür. Schengen başvurusu yapılarak işlem başlanır. Bu işlemlerle ilgili hizmetlerden faydalanmak ve bilgi almak için vize danışmanlık şirketimize başvurulabilir. Malta transit vizesinde seyahat amacının belirtildiği dilekçe olmalıdır. Onaylandıktan sonra gerekli evraklarla beraber ilgili konsolosluğa teslim edilmelidir.
 • Malta erasmus vizesi; eğitim amaçlı öğrencilerin başvurduğu vize türüdür. Yabancı dil eğitimi için birçok öğrencinin tercih ettiği vize türüdür. Bilimsel, kültürel çalışma yapanlar da başvurabilir. Bu vize türüne başvuru, 5 ay öncesinden yapılmalıdır. Vize sonuçları ise 7 veya 10 gün içerisinde sonuçlanır. Öğrenciler üniversitesinin veya yükseköğreniminin kalitesini arttırmak için bu hizmetten faydalanabilirler.
 • Malta gemici vizesi; yolcu veya yük taşımak amacıyla alınabilen vize türüdür. Bu alanlarda çalışmak isteyen personeller de bu vizeden yararlanabilir. En fazla 90 günü kapsamaktadır. Schengen vizesi kapsamındadır. Bu vizenin de sonuçlanması 7-10 gündür. Seyahat amacı uygun olarak doldurulmalıdır. Gerekli evraklarla beraber teslim edilmelidir. Bu işlemler için vize danışma merkezlerinden de destek alınabilir.
 • Malta aile birleşimi vizesi; evli kişilerin veya aile üyelerinin o ülkede bulunan kişilerden yararlandığı vize türüdür. Bu vize türü diğer vizelere göre daha kapsamlı bir vizedir. Bununla ilgili toplanması gereken evraklar daha fazladır. Uzun süre ülkede kalmaya yarayan vize türüdür. Kalıcı oturum sağlanır. Evrakların ve başvuru formunun eksiksiz olması gerekir.

Seyahat amacınıza en uygun olan Malta vizesi türünü seçmek gerekir. Seyahat amacı ikna edici cümlelerden oluşmalıdır.

başvuru evraklarının arasına koyulması gerekmektedir.

Call Now ButtonHemen Ara