Polonya vize işlemleri için öncelikle pasaport süresinin vize süresi bitiminden itibaren en az 3 aylık daha süresi olması gerekmektedir. Vize için bazı evraklar istenmektedir. Vize için istenen evraklar tamamen eksiksiz bir şekilde olmalıdır. Verilen bilgilerin doğruluğu çok önemlidir. Aksi bir durumun söz konusu halinde vize reddi oluşturulacaktır. Vize reddinin oluşmaması için yapılacak her Polonya vize işlemleri ve aşamalarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Polonya Vize İşlemleri İçin Olması Gerekenler

18 yaş altı için muvafakatname olması zorunludur. Vize başvurusu işleminin seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılması gerekmektedir. İşlemin sonuçlanma süresi 15-30 iş günüdür.

polonya bayrağı

Polonya Vize İşlemleri Yapılırken Vize Türlerine Göre Gereken Evraklar

1.Turistik Vize: Bu vize türü için şu belgeler istenmektedir: Vize talep dilekçesi, vize başvuru formu, pasaport, 2 adetten oluşan biyometrik fotoğraf, kimliğin fotokopisi, uçak ile otel rezervasyonu, başvuran kişi öğrenci ise öğrenci belgesi, 18 yaşın altındakiler için muvafakatnamedir. Tüm belgeler 3 ay içerisinde çıkarılmalıdır. Güncel olması önemlidir.

2.Ticari Vize: Bu vize için vize talep dilekçesi, vize başvuru formu, pasaport, davetiye, fatura ve makbuz gerekmektedir. Eğer başvuran kişi öğrenci ise öğrenci belgesi olmalıdır. Başvuran kişi çalışansa SGK işe giriş bildirgesi, uçak rezervasyonu, otel rezervasyonu ve finansal kaynaklar gereklidir.

3.Aile Ziyareti Vizesi: Bu vizede istenen belgeler; vize talep dilekçesi, vize başvuru formu, pasaport, pasaport fotokopisi, 2 adet güncel biyometrik fotoğraf, başvuranın kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, 18 yaş altı için muvafakatname, finansal kaynaklar şeklindedir. Başvuran kişi çiftçi ise ziraat odasından alınmış bir çiftçi belgesi olmalıdır.

4.Eğitim ve Araştırma Vizesi: İstenen belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Vize başvuru formu
  • Pasaport
  • Fotoğraf (2 adet, arka fonu beyaz ve güncel)
  • Uçak rezervasyonu ile otel rezervasyonu
  • Davetiye
  • Eğitim masraflarının ödenmiş olduğunu göstermekte olan bir ödeme makbuzu
  • Muvafakatname
  • Başvuran kişi öğretmen ya da öğretim görevlisiyse işveren mektubu, izin onayı, SGK işe giriş bildirgesi
  • Gelir durumu gösteren belge

Tüm vize çeşitleri için istenen belgelerin güncel olması gerekmektedir. En az 3 ayı kapsayan belgeler olmak zorundadır. Güncel olması vizenin tamamlanması için gerekli bir etkendir. Vize reddi oluşmaması için tüm bunlar önemlidir. Tüm Polonya vize işlemleri aşamalarında Dijital Vize olarak yanınızdayız. Bizlere telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilir ve uzmanından vize danışmanlık hizmetleri alabilirsiniz.