Rusya’ya gidebilmek için pasaportun yanı sıra Rusya vizesi için gerekli evraklar doğru şekilde toparlanarak bu evraklarla birlikte vize almak da gerekmektedir. Ayrıca Rusya vize evrakları eksiksiz ve zamanında teslim edilmelidir.

Rusya, Avrasya bölgesinde yer alan, oldukça geniş bir coğrafyadır. Rusya’yı görmek ve gezmek ya da çalışmak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır ve gün geçtikçe bu sayı artmaktadır. Gerek doğal güzellikleri, gerek iklimi ve gerekse kullanılan dili dolayısıyla Rusya çok popülerdir.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Rusya’ya gitmek isteyenler Rusya vizesi gerekli evraklar konusunda son derece titiz davranmalıdır.

Rusya vizesi için gerekli evraklar şu şekildedir;

  • Rusya Federasyonu devleti tarafından gönderilmiş olan onaylı ve ıslak imzalı elektronik davetiye
  • En az 6 ay geçerli olan pasaport
  • 2 tane 35×45 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf
  • Rusya vizesi için eksiksiz ve doğru doldurulmuş başvuru formu
  • Sağlık sigortası (zorunlu değildir fakat alınması iyi olur)

Bunlar Rusya vizesi için gerekli olan evraklardır. Doğru bir şekilde teslim edildiğinde farklı herhangi bir durum olmazsa sorunla karşılaşılmaz.

Rusya Vize Gerekli Evraklar Temini İçin Ne Yapılmalıdır?

Rusya’ya gitmek isteniyorsa vize için gerekli evrakların bir araya getirilmesi zorunludur. Öncelikle Rusya Federasyonu Konsolosluğu’nun kendi web sitesinden vize randevusu alınmalıdır. Başvuru yaptıktan sonra Rusya vize gerekli evraklar içerisinde yer alan elektronik davetiye adrese ulaşacaktır. Bunun süresi 30-40 günü bulabilir. Bu yüzden biraz hızlı davranmak iyi olacaktır.

rusya bayrağı

Rusya Vize Evrakları Nasıl Temin Edilir?

Rusya vize evrakları nasıl temin edilir merak edildiğinde, öncelikle pasaport kontrol edilmelidir. Süresi en az 6 ay daha geçerli olmalıdır. Süresi dolduysa yenilenmelidir. Pasaportun bir kısmı boş kalmalıdır. 2 adet biyometrik fotoğraf için belirlenen ölçüler doğru bir şekilde fotoğrafçıya belirtilmelidir.

Rusya Vize Belgeleri Alma

Rusya vize belgeleri arasında asla unutulmaması gereken diğer belge ise Rusya vizesi başvuru formudur. Başvuru formu Rusya vize belgeleri içerisindeki en önemli evraktır. İstenen bilgiler tamamen doğru, net ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Rusya Vize Almak İçin Gerekli Evraklar Ve Ücret

Rusya vizesi için her şeyi tamamladıktan sonra Rusya vize almak için gerekli evraklar arasındaki diğer belge olan sağlık sigortası da unutulmamalıdır. Zorunlu olmadığı söylenir fakat edinmek iyi olacaktır. Rusya vize ücreti ise, alınacak vize türüne göre değişecektir.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Ve Vize Türleri

Rusya vizesi için gerekli belgeleri temin etmek sanıldığı kadar zor değildir. Rusya vizesi için gerekli belgeler temini yapıldıktan sonra, vize ücreti öğrenilmelidir. Rusya için transit vize, turistik vize, öğrenci vizesi, ticari vize ve aile birleşimi vize çeşitleri vardır.

Rus Vizesi İçin Gerekli Evraklar Almak

Eğer Rus vizesi için gerekli evraklar tamamlandıysa, ücret ödeme aşamasına gelinmiştir. Rusya güncel vize ücreti 170 USD şeklindedir. Gerekli vize evrakları ile birlikte ücret eksiksiz teslim edilmelidir.