Vize başvurusu kişilerin zorlu süreçlerinden biridir. Dolayısıyla vizenin çıkıp çıkmadığını merak ederler. Vize bilindiği üzere kişilerin yurtdışına çıkabilmesi için ülkeler tarafından istenen izin belgesidir. Bu belgeyi konsolosluklar ve aracı kurumlar tarafından alabilirsiniz. Firmamız da dijital vize danışmanlığı hizmeti sunarak sizlere çok daha iyi hizmet vermeye çalışır. Amacımız müşterilerimizi yormadan kısa süre içerisinde vizelerinin çıkmasını sağlamaktır. Sizler de firmamız ile görüşerek işleminizi kısa süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Reddi Çıktı Ne Zaman Yeni Vize Başvurusu Yapılabilir?

Kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de vize reddi çıktı ne zaman yeni başvuru oluşturabilirim yönündedir. İlk vize başvurunuzu seyahatinizden 15 gün öncesinde yapmanız iyi olacaktır. Vize başvuru sonucu yaklaşık 4-5 gün içerisinde açıklanacaktır. Eğer vizeniz reddedilirse red sebebini öğrenerek hemen yeni başvurusu yapabilirsiniz.

Vize başvurusu onaylanmama nedenlerinden en etken olanı eksik ya da sahte evraktır. Bu nedenle kesinlikle evraklarınızı doğru bilgiler ile doldurmaya dikkat etmelisiniz.

Vize Reddi Nasıl Anlaşılır?

Vize başvurusu oluşturduğunuzda sizlere olumlu ya da olumsuz nitelikte mektup gönderilir. Bununla birlikte konsoloslukların internet sitesinden de kontrol sağlayabilirsiniz. Ayrıca aracı kurumlar tarafından vize başvurusu oluşturduysanız aracı kurumu arayarak veya internet sitesinden sorgulama yaparak vizenizin olumlandığını veya olumsuz sonuç aldığını görebilirsiniz. Vize reddinin sebebine göre eksiğinizi tamamlayarak tekrar vize başvurusu yapabilirsiniz.