Yeni Zelanda vize başvurusu yapmak için istenmekte olan bazı evraklar vardır. Doldurulması gereken bilgiler, formlar vardır.

Yeni Zelanda vize başvuru sonuçları yaklaşık olarak 25-35 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yeni Zelanda vize başvurusu yapmadan vize türünden emin olmak ve buna göre başvuru yapmak gerekmektedir. Vize türleri aşağıdaki gibidir.

yeni zelanda bayrağı

Yeni Zelanda Kısa Süreli Vizeler

Kısa süreli olarak alınan vize 4 tanedir. Bu vizeler şu şekildedir:

1.Turistik Vize: Turistik vize işlemleri yaklaşık 25 gün içinde sonuçlanmaktadır. Pasaport (Seyahat bittikten sonra 6 aylık daha geçerli olma süresi olması zorunludur.) istenmektedir. Yüzü net olarak görülen, 6 ay içerisinde çekilmiş 2 taneden oluşan biyometrik fotoğraf, seyahat amacını ve tarihini içeren dilekçe (Islak imza olmalıdır. İngilizce şekilde yazılmalıdır.) lazımdır. Arkalı önlü şekilde kimlik fotokopisi, tam vukuatlı olarak nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu bilgilerini içeren belge, son 3 ayı içermekte olan ve en az 10.000 TL bakiyesi bulunması gereken banka hesap özeti, başvuran kişi erkekse askerlik durum belgesi, 16 yaşından küçük kişiler için muvafakatname gereklidir. Varsa Avustralya vizesi ile tapu ve araç ruhsatı istenmektedir.

Emekli bireyler için ise emeklilik evrakları gereklidir.

2.Ticari Vize: Toplantı, konferans, görüşme gibi amaçlarla gidilecek olan seyahat için verilen vizedir. Yazılı evrakların İngilizce olması gerekmektedir.

İstenen belgeler:

  • Pasaport (Seyahat bittiği an itibari ile 6 ay daha geçerlilik süresi olmak zorundadır.)
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş olan, yüzü net bir şekilde belirli halde 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Kimliğin arkalı önlü şekilde fotokopisi
  • Seyahat amacını ve tarihini içeren davetiye
  • Şirket evrakları: Şirket izin dilekçesi, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, SGK işe giriş bildirgesini içeren belge, son 3 ayı kapsayan maaş bordrosu, SGK 4A hizmet dökümü belgesi.
  • Şirketin banka hesap özeti
  • Tam vukuatlı nüfus aile kayıt örneği
  • Adli sicil kaydı
  • Uçak rezervasyonu ile otel rezervasyonu içeren belge
  • Başvuran kişi erkek ise askerlik durumunu gösteren belge

3.Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi: Ziyaretçi kategorisini kapsayan aile ve arkadaş ziyareti için istenen evraklar İngilizce dilde olacak şekilde doldurulmalıdır. Sonuçlar 25 gün içerisinde çıkacaktır. Seyahat bittikten sonra 6 ay geçerli olan pasaport, yüzü net şekilde görünen ve 6 ay içerisinde çekilmiş halde olan 2 adetten oluşan biyometrik fotoğraf, seyahat amacını belirten, tarih içeren şahsi dilekçe, arkalı önlü olacak şekilde kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus aile kayıt örneği, adli sicil kaydı, uçak ile otel rezervasyonu içeren belge, banka hesap özeti istenmektedir. 16 yaşından küçük olan bireyler için muvafakatname gereklidir. Başvuran kişi çalışıyorsa şirket evrakları ve başvuran kişi erkek ise askerlik durumunu gösteren belge istenmektedir.

4.Eğitim Vizesi: Yeni Zelanda’da eğitim görecek kişiler için verilen vizedir. Bunun için pasaport, akademik belgeler, öğrenci belgesi, banka hesap özeti, tam sağlık muayenesi, konaklama için ve geçim giderlerini karşılayacak kişi için sponsor bilgileri gerekmektedir.

Yeni Zelanda vize başvuru adımlarınız için uzman desteğine ihtiyacınız varsa biz Dijital Vize olarak her zaman yanınızdayız.