İçindekiler

Yeni Zelanda’da bulunmak isteyen kişiler Yeni Zelanda vize randevusu alıp gerekli işlemleri gerçekleştirerek Yeni Zelanda vizesi almak zorundadır. Vizeyi alabilmeleri için konsolosluklara başvurmaları ve konsolosluğun istediği şartları oluşturmaları gerekir. Başvurunun resmen yapılabilmesi içinse Yeni Zelanda vize randevusu almaları gerekir. Randevuda evrakların teslimi ve diğer prosedürler yerine getirilir.

Yeni Zelanda Vize Randevusu İçin Online Sistem

Yeni Zelanda vizesi almak isteyenler online randevu sisteminden yararlanabilirler. Bu sistem kolayca randevu alınmasına yardımcı olur. Kişilerin Yeni Zelanda vize başvurusu için formu doldurmasının ardından randevu oluşturulur ve randevu belgesinin çıktısı alınır. Randevu tarihi ise konsolosluğun en uygun olduğu tarih olur.

Yeni Zelanda Vize Onayını Neresi Verir?

Yeni Zelanda vizesi için tek onay yetkisi Yeni Zelanda Ankara Büyükelçiliği’dir. Bunun dışında İstanbul’da yer alan konsolosluk vize başvurularını kabul etmekte yetkili değildir. Direkt büyükelçiliğe yapılan başvurular veya vize merkezine yapılan başvurular büyükelçilik vize birimi tarafından incelenerek vizenin verilip verilemeyeceğine karar verilir.

Büyükelçilik dışında Yeni Zelanda vize başvuruları İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan başvuru merkezlerine yapılabilir. Ancak bu merkezlerinde onay yetkisi yoktur.

Yeni Zelanda Vize Randevusu ile Başvuruda Teslim Edilmesi Gereken Evraklar

Yeni Zelanda vize randevusunun verilme amacı büyükelçiliğe vize evraklarının sunulmasının sağlanmasıdır.

Vize randevusuna katılacak kişilerin temin etmesi gereken evraklar ise şunlardır;

  • Yeni Zelanda vize talep dilekçesi (İngilizce)
  • Yeni Zelanda vize başvuru formu
  • Pasaport
  • Gelir belgesi (maaş, kira sözleşmesi ve tapu)
  • İkamet belgesi
  • Kimlik fotokopisi
  • Nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgilerini kapsayan)
  • Biyometrik fotoğraf (2 adet)

Randevu ve vize işlemleri büyükelçilikte 09.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilir ve bu nedenle verilen randevu ileri tarihli olur. Randevunun zamanında yapılarak vizenin alınabilmesi için vize evraklarıyla tam zamanında katılmak gerekir.

Yeni Zelanda Vize Randevusu ve İşlemleriyle Birlikte Vize Kaç Günde Çıkar?

Vize randevusunun gerçekleşmesiyle vize başvurusunun inceleme aşaması başlar. Bu aşamada görevliler başvuruda bulunan kişinin kişisel, aile, maddi durum ve vize türüne göre diğer bilgilerini incelerler. Bu inceleme sonucunda Yeni Zelanda’ya girişinde sakınca olmadığına kanaat getirirlerse vize verirler. Bu inceleme aşaması evrak sayısına, vize biriminin yoğunluğuna ve resmi tatillere bağlı olarak birkaç gün sürebilir.

Vizenin çıkma süresi 1 ayı bulabilmektedir. Bu nedenle Yeni Zelanda için vize başvurusunun en az 45 gün önceden yapılması gerekir. Bu sayede yapılacak seyahatin aksaması söz konusu olmaz. Ayrıca başvurunun iptal edilmemesi için başvuru esnasında titiz davranılarak doğru belgelerin sunulması gerekir.

Doğru şekilde Yeni Zelanda vize randevusu almak için bize dilediğiniz zaman telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara